KONST / Ramar / Ram 4388354
*
nr 438 8354
Ram
1800-tal med Bellmantryck, 50x39
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2006
kl 17:57:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 08:43:48
1
400 kr
11/11 19:19:38
2
350 kr
12/11 13:30:46
3
500 kr
13/11 13:22:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
nr 438 8354
Ram
1800-tal med Bellmantryck, 50x39
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/11 08:43:48 | 1 | 400 kr |
| 11/11 19:19:38 | 2 | 350 kr |
| 12/11 13:30:46 | 3 | 500 kr |
| 13/11 13:22:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



